Держава виплачує компенсації лише для "своїх", – Савченко

Надія Савченко Скріншот відео

У нових законах є багато накладок, які дозволяють отримати компенсації, каже Надія Савченко

Держсоцстрах і Державне казначейство покривають багато недопрацювань державної машини у судовій системі України.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України попереднього скликання Надія Савченко.

Гостя ток-шоу звернула увагу на те, що у нових законах, які, за її словами, бездумно ухвалюють, є настільки багато накладок та суперечностей із тими законами, які були ухвалені раніше, що це дозволяє посадовцям іти до суду і добиватися виплати компенсацій.

"Прокурори можуть собі щось відсудити, і суд, дійсно, ухвалює рішення на їхню користь; ті, кого звільняють нібито за корупцію зі скандалом, можуть потім поновитися і відсуджувати собі зарплату та ще й компенсацію. А це мільйони і мільйони! Тобто Держсоцстрах і взагалі Державне казначейство покриває дуже багато недопрацювань державної машини у судовій системі, у чиновницькій, у законодавчій, у будь-якій", – сказала Надія Савченко.

Гостя студії зауважила, що компенсації, рішення щодо яких ухвалив суд, держава виплачує не всім.

"Держава каже, що немає коштів, у Держказначействі немає коштів, але виплачує тим, кому треба. Тобто для когось кошти будуть, для свого, а для середнього пересічного громадянина, якщо держава, наприклад, винесла неправомірне судове рішення, якусь моральну компенсацію або відшкодування, що людина просиділа у в’язниці, навіть за рішеннями європейських судів, можуть не виплачувати, тому що немає коштів", – зазначила вона.

Новини за темою: Уряд спростив розслідування смертей медиків, які померли внаслідок інфікування COVID-19 на роботі

Надія Савченко каже, що саме тому і стаються ситуації, що рідні медиків, які померли від коронавірусу, можуть місяцями судитися за компенсації зі страховими компаніями, а хтось тихенько виграє суд і отримає кошти.

"Чому так відбувається? Це теж проблема корупції у страхових органах", – резюмувала Надія Савченко.

Раніше повідомляли, що Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт №3817 "Про внесення змін до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".

Нагадаємо, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді передбачити компенсації за затримку пенсій і зарплат.