Держава не зможе фінансувати таку кількість вишів, – Шкарлет

Сергій Шкарлет
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет МОН

У 2020 році відбулось кілька об'єднань закладів вищої освіти

Держава не зможе фінансувати ту кількість закладів вищої освіти, що є сьогодні. Водночас зміни мають відбуватись поступово. Про це в інтерв'ю "Радіо НВ" розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, у 2020 році відбулось кілька об'єднань закладів вищої освіти.

"Це об'єктивний процес розвитку. Україна дуже велика країна, і регіони не є однорідними, з неоднорідною щільністю населення. Є регіони, в яких значно менша кількість випускників шкіл, тому набір в деякі заклади вищої освіти зменшується", – зазначив міністр.

Він також наголосив, що скорочення кількості студентів викликає скорочення кількості викладачів, і відповідно, зменшення фінансування.

"Це певним чином підштовхує до об'єднання закладів. У будь якому випадку держава не зможе фінансувати ту кількість закладів вищої освіти, але і ламати їх не можна. Це комплексний рух", – підкреслив Сергій Шкарлет.

Новини за темою: Тест, схожий на IQ для вступників: Шкарлет хоче реформувати традиційне ЗНО

Раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки разом з Міністерством фінансів напрацьовують нові можливості стипендіального забезпечення, зокрема розглядається можливість преміювання студентів.