День Хрещення є днем народження нашого народу: Блаженніший митрополит Онуфрій привітав українців зі 1033-ю річницею Хрещення Київської Русі

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій

Фото з відкритих джерел

Настоятель Української православної церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій привітав українців зі 1033-ю річницею хрещення Київської Русі, зазначивши, що цей день також є днем народження нашого народу, оскільки, охрестившись, ми пізнали істинного Бога. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

"Сердечно поздоровляю всіх вас, дорогі брати і сестри, з днем Хрещення Русі, з днем хрещення нашого народу! Колись святий князь Володимир охрестив свій народ во ім’я святої живоначальної Трійці, Отця, Сина і Святого Духа. Апостол Андрій Первозванний приніс на нашу землю звістку про Хреста воскреслого і розп’ятого. Святий апостол Андрій сповістив нам, що божественна любов прийшла на землю, втілилася і стала такою, як кожен із нас. Божественна любов спасла людину і подарувала людині знову втрачений рай. День хрещення нашого народу є днем народження нашого народу, тому що, охрестившись, люди пізнали істинного Бога. Святий князь Володимир молився, коли охрестив Русь, молився "Боже великий, що створив небо і землю, подивись на цей новий народ і дай йому силу, утверди його в православній вірі", - зазначив він.

При цьому Блаженніший митрополит Онуфрій підкреслив, що "сьогодні ми всі радіємо, тому що, хрещені, стали дітьми божими".

"Хрещення зробило наш народ величним, красивим і благородним. Хрещення зробило наших людей, перетворило їх із самолюбців у тих, хто любить бога. Тому я щиро вітаю всіх вас з днем хрещення нашої землі, нашого народу, і бажаю, щоби кожен із нас пам’ятав про це, що ми є нащадками святого князя Володимира і по плоті, і по вірі. І я бажаю, щоби ми всі жили так, щоби ми були достойними дітьми святого князя Володимира, нашого пресвятителя і хрестителя. З Хрещенням Русі! Нехай Бог молитвою святого князя Володимира береже всіх нас", - додав він.

Нагадаємо, трохи більш ніж тисяча років тому з ініціативи великого князя Володимира відбулася найбільша подія – Хрещення Русі, яка змінила весь перебіг вітчизняної історії.

У 988 році князь Володимир хрестився в Херсонесі й був найменований Василем. Повернувшись до Києва в супроводі корсунських і грецьких священників, князь хрестив жителів міста. У призначений день жителі Києва зібралися на березі Дніпра. Всі кияни увійшли в річку, дорослі тримали на руках немовлят, священники на березі читали молитви, а святий Володимир молився Богові й доручав йому себе і свій народ.

Після цього почалося Хрещення всієї іншої Русі.

Тепер цього дня, 28 липня, церква святкує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира і День Хрещення Русі. Також цього дня УПЦ з рішенням Священного Синоду Української православної церкви, святкує додатковий день пам'яті святого апостола Андрія Первозванного, оскільки саме цей апостол – перший учень Христа – благословив нашу землю, відкривши східним слов'янам двері в православ'я, і поставив хрест на київських горах.

Як повідомлялося, 26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе насправді масштабний святковий марафон, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу в складі 50 знімальних груп у рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ.