У МОЗ розповіли, як можна комбінувати вакцину від COVID-19 CoronaVac із іншими

Віктор Ляшко Українська правда

За словами Ляшка, після щеплення вакциною CoronaVac вколоти Moderna або Pfizer поки не рекомендується, але певні дослідження проводяться

В Україні дозволено змішувати вакцини від коронавірусу, але комбінувати CoronaVac з іншими препаратами поки не рекомендують. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

"Відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, ми дозволили поєднувати певні вакцини проти COVID-19. Зокрема, можна  комбінувати мРНК-вакцини, наприклад, перше щеплення Moderna, друге – Pfizer або навпаки. Якщо перша доза AstraZeneca, для другої дози вже можна використати мРНК-вакцину – Moderna або Pfizer. 

Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено. Тобто після CoronaVac вколоти Moderna або Pfizer поки не рекомендується, але певні дослідження проводяться", – розповів очільник МОЗ. 

Він також зауважив, що люди, які отримали дві дози вакцин за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими і можуть отримати сертифікат про вакцинацію.

Новини за темою: Ляшко пояснив, що робити тим, хто пропустив другу дозу COVID-вакцини

Нагадаємо, раніше головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявляв, що МОЗ планує у наступному році почати повну ревакцинацію населення від коронавірусу COVID-19. Зокрема, людям доведеться робити щеплення від коронавірусу щороку, оскільки імунітет з часом слабішає.

Своєю чергою, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України затвердила рекомендації щодо ревакцинації від COVID-19 або введення бустерної дози з інтервалом шість місяців після другої.