Через зміну клімату Україні загрожує опустелювання великих територій, – Міндовкілля

Ситуація може загостритися вже у найближчі 30-40 років

Засуха Фото з відкритих джерел

Україна поступово переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів, таким чином уже у найближчі десятиліття державі може загрожувати опустелювання великих територій. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

"За свідченням вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. І вже у найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій", – йдеться у повідомленні.

У відомстві уточнили, що наразі держава має вкрай сумну статистику. "Розораність земель України є однією з найвищих у світі та сягає трохи більше, ніж 54% території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів. 13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії. Понад 6 млн га земель систематично піддаються вітровій ерозії. До 20 млн га охоплені пиловими бурями", - зазначається у повідомленні.

Так, за словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, наразі для України боротьба з опустелюванням та деградацією земель є одним із пріоритетних напрямків державної екологічної політики.

Для цього затверджений Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року, створена Координаційна рада з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

Новини за темою: В ООН подвоїли ймовірність, що світ перейде "температурну межу" за найближчі 5 років

Раніше Міндовкілля повідомляло, що робить свій посильний внесок в боротьбу зі зміною клімату. Це розвиток відновлюваних джерел енергії та поступове скорочення використання вугілля, розвиток електричного транспорту, утеплення будівель.