Будь-які спроби перешкодити хресній ході - це все від лукавого, - Кузьмін про святкування 1033-річчя Хрещення Русі

Ренат Кузьмін

Фото з відкритих джерел

Будь-які спроби перешкодити хресній ході з нагоди 1033-ліття Хрещення Русі - це все від лукавого, це все бісівське і гріховне. Про це в ефірі марафону "1033 роки Хрещення Русі. Люди" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Ренат Кузьмін.

Народний депутат, відповідаючи на запитання, чи зможе влада убезпечити від можливих провокацій вірян, які братимуть участь у Хресній ході з нагоди 1033-ліття Хрещення Русі, наголосив, що у влади для цього є всі засоби і можливості, проте є запитання, чи влада ними скористається для того, щоб захистити людей від "бісівських проявів".

"Напад на людей, які беруть участь у спільній молитві, чим би це не виправдовувалося, не можна визнати чимось необхідним. Ви згадайте хресний хід, коли націоналістичні радикали закидали людей, які підносили молитву Богу, камінням, яйцями. Пам'ятаєте, як люди йшли з Донецької області, сотні кілометрів подолавши, їх не пустили в одне з міст Київської області. Пам'ятаєте, як все це було? Як людей закидали камінням, як вони змушені були обходити... Це все було, і все це було при потуранні, якщо не за прямої команди тодішнього політичного режиму.

Ми сподіваємося, що цього року буде не так. Ми сподіваємося, що чинна українська влада не допустить таких виявів і зробить все, щоб цього не сталося. І тут потрібно однозначно говорити про те, що будь-які спроби перешкодити і самому заходу - хресній ході, як і спроби силовим шляхом заблокувати рух людей, так і спроби застосувати фізичну силу до вірян, - це все від лукавого, це все бісівське, це все гріховне. Це все - якраз те випробування, яке Господь посилає вірянам і державі, яку ми називаємо Україна", - сказав Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, сьогодні на телеканалі "Перший Незалежний" стартував масштабний триденний марафон, присвячений святкуванню Дня Хрещення Русі.

26, 27 і 28 липня команда нашого телеканалу проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп у межах триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують усю Україну і увесь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – у ці дні вся Україна та представники Помісних церков зберуться у твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.