Британські правозахисники засудили закриття в Україні опозиційних телеканалів

Фото з відкритих джерел

Дії української влади, що закрила три опозиційні телеканали, суперечать зобов'язанням країни та Європейської конвенції з прав людини. Про це заявила Джессіка Ні Мхайнін (Jessica Ní Mhainín), старший фахівець з політичних досліджень і адвокації організації Index on Censorship. Про це повідомляє "Капітал".

"Index on Censorship вкрай стурбований рішенням президента Володимира Зеленського ввести санкції щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Українська влада зобов'язана виконувати Європейську конвенцію з прав людини, в якій вказується, що будь-які обмеження або санкції, пов'язані зі свободою вираження думок, повинні визначатися законом. У той же час дії президента Зеленського виглядають позасудовими і політично мотивованими. Відсутність офіційного обґрунтування заборони викликає додаткову заклопотаність, оскільки таке рішення має обов'язково бути предметом широкого громадського вивчення та обговорення", – розповіла правозахисник кореспонденту "Капіталу".

Новини за темою: Закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK: Провідні світові ЗМІ продовжують критикувати Зеленського і його рішення

Раніше голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що введення президентом України Володимиром Зеленським санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK є абсолютно незаконним.

"Зеленський мріє зачистити інформаційне поле, як йому радить його оточення, щоб інформаційне спілкування президента з українським народом проходило на інтелектуальному рівні дитячого садка, під ялинкою, коли президент мовить, а вдячна аудиторія слухає його? Бажає звести спілкування до "прикольних відосиків"? Такого не буде! Так не вийде!" - сказав політик.

Також Медведчук запропонував українцям замислитися над тим, що на чолі країни стоїть непрофесійна команда з диктаторськими амбіціями, що ставить собі за мету узурпацію влади і знищення прав і свобод громадян.

Index on Censorship ("Індекс цензури") - міжнародна організація, метою якої є захист свободи слова та протидія цензурі. Центральний офіс організації знаходиться в Лондоні (Велика Британія).