Блаженніший Онуфрій про свято Хрещення Русі: Це день духовного народження нашого народу

Блаженніший Митрополит Онуфрій Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Хрещення Русі - це духовний день народження православних християн. Про це в ефірі марафону "1033 роки Хрещення Русі. Люди" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив Блаженніший митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української православної церкви Онуфрій. 

Він нагадав, що це свято було б неможливим без святого князя Володимира, який хрестив Київську Русь. Саме тому хресна хода пройде біля пам’ятника святому князю Володимиру і відбудеться спільна молитва.

"Сьогодні ми збираємося біля пам’ятника святому князю Володимиру, звершимо тут молитву, ідемо хресною ходою у Свято-Успенську лавру і там будемо звершувати священні богослужіння. Святий князь Володимир був князем древньої Русі, всієї Русі, столицею якою було місто Київ. І святий князь Володимир зігрів, сплекав то слово євангельського благовістя, яке приніс на нашу землю святий апостол Андрій Первозванний. При святому князі Володимирі це насіння дало самий великий, рясний врожай, тому ми називаємо цей день днем народження нашого народу, духовного народження нашого народу. Народ пізнав Бога, який є любов, який прийшов на землю і відкрив для людини двері раю. І наш народ став великим, благородним, красивим, і з самолюбивого народу він став Боголюбовим. Народ, який знає свого творця, великого Бога, создателя всесвіту. І ми сьогодні радіємо, що святий князь Володимир зробив таку святу і велику справу, і вшановуємо його пам’ять, і бажаємо всім, щоби молитвами святого князя Володимира Бог благословив всіх нас. Щоб ми були дітьми святого князя Володимира не тільки по назві, але й по життю, щоб ми були добрими духовними дітьми свого пресвятителя, хрестителя. Нехай Бог молитвою святого князя Володимира благословить всіх нас", - зазначив Онуфрій.

Нагадаємо, 26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп в рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться в твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.