Біологи розповіли, які унікальні бактерії "живуть" у метро Києва

Київське метро

Фото з відкритих джерел

Аналіз зразків показав, що в Києві є унікальні мікроорганізми, які беруть участь у синтезі фармацевтичних препаратів

Біологи провели масштабне дослідження мікроорганізмів і розказали, які унікальні бактерії "живуть" у київському метро. Про це повідомляє Інститут молекулярної біології та генетики у своєму Facebook.

Зазначається, що роботу було проведено в рамках найбільшого у світі метагеномного дослідження міських мікробіомів, що є у повітрі й на поверхнях, до яких торкаються люди. У дослідженні взяли участь 60 міст. Керівником проєкту від України є молодша наукова співробітниця ІМБГ Аліна Фролова з Групи системної біології.

Дослідження містить анотацію всіх ідентифікованих мікроорганізмів, а також тисяч вірусів і бактерій та двох архей, яких не знайдено у жодних базах даних.

Дані Інституту молекуряної біології та генетики Фото з відкритих джерел

Аналіз зразків показав, що в Києві є не лише типові для метрополітену бактерії, а й унікальні мікроорганізми, які беруть участь у синтезі фармацевтичних препаратів.

"Так, у київському метро ми виявили дуже типового представника шкірної мікрофлори людини – сutibacterium acnes, що в нормі зазвичай спостерігається у здорових людей. Ця бактерія входить до складу основних 31 виду, знайдених у всіх 60 містах, це ще раз свідчить про величезний вплив людини на міське середовище", – розповідає Аліна Фролова.

Повідомляється, що також було виявлено й види, які унікально характеризують київське метро, наприклад, Mycobacterium sp. VKM Ac-1817D – бактерія, вперше секвенована у 2015 році. Це непатогенна мікобактерія, що може здійснювати деструкцію природних стеринів з утворенням андростанів, які є ключовими проміжними речовинами для синтезу фармацевтичних стероїдів. Пошук і виявлення нових бактерій зі схожими властивостями мають величезний потенціал.

Дані Інституту молекуряної біології та генетики Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Науковці попереджають про ймовірність появи нових хвороб в Україні

Нагадаємо, раніше співробітники американського Вістарівського інституту представили новий препарат, який одночасно ефективно знищує багато шкідливих бактерій і стимулює імунну систему людини.