Біля станції "Академік Вернадський" фіксують рекордні скупчення пінгвінів. Фото

Переважно йдеться про субантарктичних пінгвінів (дженту) чи пінгвінів Аделі

Facebook / Національний антарктичний науковий центр

Біля української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді фіксуються рекордні для цього сезону скупчення пінгвінів. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного наукового антарктичного центру.

"Зазвичай, коли в Антарктиці зима (а в Україні відповідно літо), пінгвіни, що живуть біля нашої станції, відпливають дещо північніше. Оскільки вони харчуються крилем, то потребують відкритої води для полювання на "здобич". Тож, коли акваторію навколо "Вернадського" на зиму сковує крига, пінгвіни відкочовують туди, де відкрита вода, щоб мати доступ до їжі. Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік. Цього липня наші полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів: на різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин, а в воді можна спостерігати одночасно сотні пінгвінів, що живляться", – повідомили вчені.

Новини за темою: На українській антарктичній станції "Академік Вернадський" вивчають загадковий скелет кита

Переважно йде мова про субантарктичних пінгвінів (дженту) чи пінгвінів Аделі.

"Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. Ймовірно, до них долучаються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими. На острові Галіндез, де розташований "Вернадський", наприкінці червня та в липні пінгвіни також з’являлися час від часу. В окремі дні їх не відмічали зовсім чи реєстрували невеликі групи. А подекуди чисельність угруповань пінгвінів перевищувала тисячу особин, причому це були переважно пінгвіни Аделі", – додається у повідомленні.
 
 
 
До слова, вчені також зауважили, що такі великі скупчення пінгвінів приваблюють хижаків, що на них полюють – морських леопардів і косаток. Тож вони зараз теж тримаються поблизу. Так, днями повідомлялося, що до станції "Академік Вернадський" припливли косатки.