Безпечна та необхідна: У МОЗ розповіли про COVID-вакцинацію вагітних

Фото з відкритих джерел

У відомстві наголосили на небезпеках, які несе коронавірус для вагітних

У Міністерстві охорони здоров'я зробили заяву щодо вакцинації від коронавірусу COVID-19 вагітних і наголосили, що щеплення для таких жінок є абсолютно безпечним. Відповідна інформація розміщена пресслужбою МОЗ

"Вакцинація від COVID-19 для вагітних є безпечною та необхідною! Клінічні дослідження підтверджують, що у вакцинованих вагітних не було виявлено жодних негативних наслідків щеплення від COVID-19. Вакцина не шкодить здоров’ю матері та дитини", - йдеться у повідомленні.

За словами лікаря-імунолога Федора Лапія, безпека щеплень доведена дослідженнями на тваринах, а практика вакцинації показала, що побічних дій у таких жінок немає.

Новини за темою: Науковці розповіли, якою є ефективність першої дози COVID-вакцин проти "Дельти"

"На сьогодні є достатньо досвіду вакцинації вагітних. У вагітних, які вакциновані від COVID-19, не було виявлено будь-яких негативних наслідків. В Україні зараз схвалені рекомендації щодо вакцинації вагітних", - заявив медик.

Також медик наголосив, що коронавірусна хвороба COVID-19 є небезпечною для вагітних, адже може призводити до передчасних пологів чи переривання вагітності, саме тому так важливо отримати щеплення. 

Як зазначив Лапій, не потрібно проводити тест на вагітність перед вакцинацією чи відкладати заплановану вагітність на час проведення щеплень.

Новини за темою: У ВООЗ назвали терміни, коли Україну охопить нова хвиля COVID-19

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що готують рекомендації щодо можливості змішування різних вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19