Азовське море знову заполонили медузи. Фото

В Урзуфі медуз вивозять трактором, а в Бердянську та Кирилівці проти них використовують бар'єри

Через зміну екологічних умов Азовське море знову заполонили великі медузи. Зокрема, з пляжу в селі Урзуф на Донеччині їх вивозили трактором. Фото і повідомлення про прибирання прибережної території пляжів Мангуської громади розміщене у Facebook Національного природного парку "Меотида".

"Велика кількість медуз з'явилася в акваторії Азовського моря у зв'язку зі зміною екологічних умов. В Азовському морі медузи були завжди, але в останні роки кількість медуз значно зросла. Це сталося внаслідок зміни природних процесів. Переважно медузи живуть у солоній воді. З 2017 року в Азовському морі солоність води становить 14 проміле, а це надзвичайні умови для розмноження таких видів медуз як Вушаста аурелія (Aurelia aurita) - напівпрозора медуза невеликого розміру - та Корнерот (Rhizostomeae)", - йдеться у повідомленні.

За словами фахівців, аурелія для людей цілком безпечна, а от корнерот - отруйна медуза.

"Але незважаючи на отруйність медузи Корнерот загрозу для відпочивальників Азовського моря вона не становить", - додається в заяві.

Співробітники парку прибрали пляж в Урзуфі та утилізували медуз.

А тим часом у Бердянську для захисту від морських мешканців встановили найбільшу на Азовському морі бар'єрну мережу.

За даними видання Бердянськ 24, "щоб не втратити курортників, керівництво бази відпочинку "Бриз" встановило бар'єрну мережу площею 70х130 м і глибиною 2,5 м. Монтаж безпосередньо на місцевості зайняв два дні. Весь проєкт обійшовся майже у 200 тис. грн".

Нещодавно кілька таких мереж встановили й в Кирилівці, інформує ria-m.tv. На сьогодні це найефективніший спосіб боротьби з медузами.

Новини за темою: На пляжі в Шотландії знайшли гігантську медузу. Фото

Раніше повідомлялося, що медузи розміром з пів метра в діаметрі з’явилися у Середземному морі біля берегів турецького курортного міста Анталія.