Авіакатастрофа літака "МАУ": МЗС України відреагувало на заяви Ірану щодо даних з чорних скриньок

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

Також у відомстві прокоментували перспективи виплати компенсацій

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін прокоментував заяви Організації цивільної авіації Ірану щодо даних із чорних скриньок збитого в січні цього року літака авіакомпанії "МАУ". Про це він розповів в коментарі "Радіо Свобода".

"Минуло вісім місяців з моменту катастрофи і іранська сторона, яка є відповідальною за технічне розслідування, нарешті вирішила оприлюднити результати зчитування чорних скриньок, яке, я хотів би нагадати, відбулося у Франції майже півтора місяці тому. І зазначене розслідування підтвердило те, що ми з самого початку припускали, що літак був абсолютно справний, як і всі його системи, всі пілоти діяли у відповідності до наявних інструкцій, і більше того, зазначений рейс отримав всі потрібні погодження на виліт від іранської як військової, так і цивільної адміністрації. Більше того, чітко підтверджено, що причиною трагедії стало потрапляння в літак двох ракет протиракетної оборони іранської сторони", – розповів Єнін.

Новини за темою: Розслідування катастрофи літака "МАУ" в Ірані може тривати п'ять років, - Єнін

Окрім цього, він наголосив, що українська сторона і надалі прикладатиме свої зусилля в межах переговорного процесу, аби притягнути Іран до міжнародної правової відповідальності.

"Будемо вимагати гарантій неповторення зазначених інцидентів, і крім того, вимагатимемо компенсацій як родичам загиблих пасажирів авіакомпанії "МАУ", так і державі Україна. Ми сподіваємось, що іранська сторона надасть нам набагато більше інформації під час наступного раунду переговорів, якою б гіркою ця інформація і правда не були", – додав заступник міністра.

Новини за темою: Розбіжностей у сумах компенсацій різним державам не має бути, – Грищенко про збитий літак "МАУ"

Нагадаємо, 23 серпня Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила розшифровані дані бортових самописців зі збитого у січні 2020 року неподалік Тегерану літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". 

Слід зауважити, що Іран надіслав до Франції чорні скриньки збитого літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" наприкінці червня.

Вранці 20 липня вони були доставлені в Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації, а 24 липня французькі спеціалісти заявили, що вже закінчили обробку двох бортових самописців збитого над Тегераном українського літака.