Астрономи виявили дві екзопланети біля зірки, схожої на Сонце

Екзопланета Пі Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Зірка знаходиться приблизно за 352 світлових роки від нас

"Мисливці" за планетами програми Planet Hunters TESS відкрили дві екзопланети в системі зірки HD 152843. Про це повідомляє NASA.

Ці дві екзотичні, тобто такі, що знаходяться поза сонячною системою, планети обертаються навколо зірки HD 152843. Ця зірка приблизно такої ж маси, як і Сонце, але майже в 1,5 рази більша й трохи яскравіша. Вона знаходиться приблизно за 352 світлових роки від нас.

Відповідно до опису вчених, планета B розміром з Нептун, приблизно в 3,4 раза більша за Землю і робить повний оберт навколо своєї зірки приблизно за 12 днів. У свою чергу зовнішня планета, планета С, приблизно в 5,8 раза більша за Землю, що робить її "субсатурном", її орбітальний період становить десь від 19 до 35 днів.

Planet Hunters TESS - це цивільний науковий проєкт, який фінансується NASA, що шукає свідоцтва існування планет за межами нашої сонячної системи.

Новини за темою: Астрономи зафіксували шість екзопланет, які "танцюють" навколо зірки

Раніше повідомлялося, що група вчених виявила нову екзопланету K2-315b, яка за розмірами схожа на Землю. Її назвали Пі-планетою на честь числа Пі, оскільки вона робить оберт навколо своєї зірки за 3,14 дня.