Астронавти МКС вийшли у відкритий космос для монтажу сонячних панелей. Відео

Астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Томас Песке у відкритому космосі NASA

Передбачається, що роботи у відкритому космосі триватимуть близько 6,5 годин

Двоє астронавтів сьогодні вийшли у відкритий космос із борту Міжнародної космічної станції (МКС) для монтажу нових сонячних панелей. Про це повідомляє пресслужба Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) в Twitter.

Як зазначається, вихід почався о 07:42 за часом східного узбережжя США з модуля Quest. Передбачається, що він триватиме близько 6,5 годин.

 

Астронавтам NASA Шейну Кімбро і Європейського космічного агентства (ESA) Томасу Песке належить встановити на опорному сегменті P6 ферми МКС ще одну нову більш потужну сонячну панель IROSA.

В ході попереднього виходу, який стався 16 червня, астронавти змонтували першу панель, проте через виниклі технічні проблеми вони не змогли її розгорнути. Цього разу їм це вдалося.

 

До слова, панелі дозволять генерувати більше електроенергії для забезпечення функціонування станції. Як зазначає NASA, нинішні вісім сонячних панелей МКС функціонують нормально, проте вони поступово деградують, оскільки їх термін служби був розрахований на 15 років.

Трансляцію всієї "космічної прогулянки" веде NASA.

Новини за темою: Японський мільярдер полетить на МКС у грудні

Нагадаємо, раніше занадто маленький для відстеження шматок космічного сміття пошкодив частину Міжнародної космічної станції. Була пошкоджена робототехнічна рука "Канадарм2". Цей випадок є ще одним підтвердженням важливості проблеми комічного сміття.