Археологи розкопали найбільше в Україні поселення давніх римлян на Буковині

археол
Фото з відкритих джерел

Виявлене поселення могло бути адміністративним центром в ті часи

В Чернівецькій області археологи досліджують одне з найбільших на території України поселень епохи пізньої античності, яке належить періоду розпаду Римської імперії. Про це повідомляє місцевий сайт "Молодий буковинець".

Як зазначається, площа поселення, на думку вчених, може досягати 60 гектарів. Артефакти III – середини V століття нашої ери виявили поблизу села Бузовиця.

Розкопки тривали протягом літа. За цей час археологи виявили велику кількість артефактів – елементи декору, зброю, ремісничі знаряддя, побутові предмети, фібули (застібки), вироби з бронзи.

Повідомляється, що серед іншого вчені обробили понад півсотні фрагментів плінфи. За словами завідувачки відділу археології, історії Середніх віків та нового часу краєзнавчого музею Оксани Драгомирецької, це широка і плоска плитоподібна цегла, яку використовували під час будівництва в Стародавньому Римі та Візантії.

Знахідки передали на зберігання до Чернівецького краєзнавчого музею.

Вчені вважають, що виявлене поселення в ті часи могло бути адміністративним центром. Не виключено, що тут проходив торговий маршрут.

Новини за темою: На Миколаївщині археологи знайшли 3200-літній кіммерійський міст

Раніше повідомлялося, що у Хмельницькій області на території Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" археологи виявили свинцеву печатку ХІІ ст.