Амстердамський суд ухвалив передати скіфське золото Україні

скіфське золото
Скіфська пектораль Фото з відкритих джерел

Однак чотири кримські музеї мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах для оскарження

Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції скіфського золота, ухвалив рішення повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на територію суверенної держави Україна. Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 26 жовтня, передає "Укрінформ".

Однак чотири кримські музеї – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Новини за темою: Скіфське золото: Стало відомо, коли апеляційний суд Амстердама винесе рішення

Раніше повідомлялося, що апеляційний суд Амстердама задовольнив клопотання України про відвід судді у справі щодо скіфського золота.

До того, Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції "Крим – золотий острів у Чорному морі" (скіфське золото) мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

Однак, 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

Як відомо, колекцію скіфського золота привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією. Мова про понад 500 експонатів.