Аеропорт "Ужгород" прийняв перший регулярний рейс за два роки

Аеропорт "Ужгород" Фото з відкритих джерел

Перший рейс в аеропорт "Ужгород" виконала авіакомпанія Windrose

В аеропорту "Ужгород" прийняли перший рейс за останні два роки. Його виконала авіакомпанія Windrose з київського аеропорту Бориспіль. Про це повідомляє avianews.

Як зазначається, після тривалого застою аеропорт 2 червня відновив свою роботу. Рейс компанії Windrose прибув із Києва вранці. На борту був 51 пасажир, назад до столиці вилетіли 30 осіб.  Поки що компанія планує літати в Ужгород щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці.

"Навіть за оцінками авіакомпанії – це непогане завантаження. І продажі на майбутні дати дають оптимізм, що літак буде завантажений", – сказав директор аеропорту Олега Коцюба.

Він також зазначив, що нинішній графік є незручним для депутатів чи чиновників, тому планують провести перемовини з авіакомпанією для внесення змін.

"Ми будемо працювати з іншими авіакомпаніями для більш зручного часу, щоб люди могли вилітати вранці до Києва, вирішувати свої питання і після обіду повертатися в Ужгород", – розповів Коцюба. 

Зазначається, що аеропорт "Ужгород" вже провів переговори з туристичними компаніями про запуск чартерних рейсів на море – в Туреччину, Єгипет, Хорватію, Чорногорію.

За словами директора аеропорту, це непростий шлях, але робота триває. Довжина злітно-посадкової смуги складає 2038 метрів – цього достатньо для прийому літаків Boeing 737, які могли б здійснювати чартери.

Також повідомляється, що всі польоти в Ужгород будуть виконуватися за правилами візуальних польотів. Через це при поганій погоді авіалайнери будуть йти на запасний аеродром – до Львова. 

Новини за темою: Немає кого лікувати: В Ужгороді закривають COVID-відділення

Нагадаємо, у вересні минулого року Україна та Словаччина, під час візиту президента Володимира Зеленського до Братислави, підписали угоду про відновлення роботи аеропорту "Ужгород".

Як відомо, через близькість аеропорту до кордону Словаччини літаки при зльоті та посадці заходять в її повітряний простір, оскільки з усіх боків, крім західного, заважають Карпатські гори. Однак влітку 2016 року закінчилася дія сертифіката на такі маневри, і Євросоюз заборонив польоти в цей аеропорт.