10 українських вишів увійшли до світового рейтингу найкращих університетів світу

Фото з відкритих джерел

До цьогорічного переліку увійшло всього понад 1600 вишів з 99 країн

Десять закладів вищої освіти України потрапили до щорічного рейтингу кращих університетів світу, який опублікував Журнал Times Higher Education. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

Найвищу позицію серед українських ВНЗ, які увійшли до рейтингу, посів Сумський державний університет, який посів 501 - 600 місце. За ним розташувався Національний університет "Львівська політехніка" на 601-800 місці. Харківський національний університет радіоелектроніки посів 1001-1200 місце.

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В. Каразіна та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича розташувалися на 1201+ місці.

Порівняно з минулорічними оцінками, кілька вишів погіршили свої показники. До прикладу, Львівська політехніка мала місце в групі 501-600, а цьогоріч опинилась у 601-800; подібно ХНУРЕ перемістили з групи 801-1000 до 1001-1200.

Відомо, що рейтинг складають за 13 критеріями, що враховують, зокрема, показники кількості процитованих наукових досліджень, кількості викладачів, працевлаштування випускників та міжнародну впізнаваність навчального закладу.

Новини за темою: Чотири українські ВНЗ потрапили в рейтинг найкращих університетів світу

Як повідомлялося раніше, до рейтингу найкращих університетів світу QS World University Rankings 2022 року увійшло вісім українських вищих навчальних закладів – найбільша кількість за всю історію рейтингу.