На Прикарпатті до місцевої школи заповзли гадюки

Гадюка. Фото: photoclub.com.ua

На момент інциденту усі учні перебували в класах

Недалеко від Івано-Франківська, в селі Городниця в Коломийському районі, в загальноосвітній школі помітили гадюк, які заповзли до навчального закладу й облаштували собі "гніздо". Про це повідомила пресслужба обласної держадміністрації.

Як зазначається, спочатку одна з педагогів побачила в коридорі гадюку, яку працівники школи змогли відловити самостійно. Але потім в будівлі були помічені ще дві змії, після чого педагоги викликали рятувальників.

"Працівники рятувальної служби витягли одну аж з-під плінтуса, другу – з-під батареї. Рятувальники навіть застосовували спеціальний інструмент, щоб порозрізати, подивитися, чи немає їх більше", – повідомило видання "Суспільне", посилаючись на розповідь спікера ДСНС на Прикарпатті Христину Перцович.

Відомо, що школа досить стара, і у ній навчаються близько 60 учнів.

На думку рятувальників, змії заповзли в школу з вулиці, тому що двері закладу були відчинені, а поріг – низький.

Гадюка – досить поширена отруйна змія в Україні. У нашій країні водиться три види гадюк: гадюка Нікольського, степова гадюка і звичайна.

Також отрута гадюки – токсична і може привести до летального результату. При потраплянні отрути в кров загальна реакція може розвиватися відразу або через деякий час – пів години, годину, але частіше за все це відбувається через 15-20 хвилин. У людини виникає млявість, головний біль, нудота, іноді блювота, прискорений пульс, паморочиться голова. Найбільш токсичною отрута гадюки буває навесні.

Новини за темою: На Львівщині змія вкусила 9-річного хлопчика: Дитина у реанімації

Нагадаємо, що раніше Національна служба здоров'я України надала рекомендації, що робити при укусі змії. Зокрема, радять якнайшвидше звернутися по медичну допомогу.