Збірна Англії стала другим фіналістом Євро-2020: Як це було

Збірна Англії. Євро-2020 UEFA

Англійці перемогли збірну Данії з рахунком 2:1

Збірна Англії перемогла Данію і вийшла у фінал Чемпіонату Європи з футболу. Вирішальний переможний гол був забитий в екстратаймі, повідомляє "РБК-Україна".

Як зазначається, Англія жваво почала матч і бігла атакувати данські ворота, але захист Данії справлявся з англійським ентузіазмом. Ближче до середини тайму Данія зовсім змогла знизити темп матчу і, по суті, взяти ситуацію під контроль.

В одному з моментів в атаці данці заробили штрафний. І його майстерно виконав 20-річний Міккель Дамсгаард.

Після цього Данія пішла захищати свій результат і не поспішала вперед. Англія ж шукала шанси зрівняти та все наближалася до цього. На 39-й хвилині Рахім Стерлінг після прострілу з правого флангу влетів у ворота разом з м'ячем від ніг капітана Данії Симона К'яєра. Черговий автогол на Євро.

У другому таймі Англія посилила тиск і мала моменти для другого голу, але Каспер Шмайхель у низці моментів виручив свою команду. І завдяки цьому матч перейшов у два екстратайми.

Новини за темою: Збірна України поступилася англійцям у чвертьфіналі: Як це було

В екстратаймі ситуація на полі не змінилася. І все прийшло до пенальті, правда, сумнівного, після падіння Рахіма Стерлінга від контакту з Янніком Вестергором у штрафному майданчику. Харрі Кейн не забив пенальті, Шмайхель потягнув удар, але вже не впорався з добиванням форварда "Тоттенхема".

У час, що залишився Данія не змогла влаштувати штурм заради другого гола. І Англія вперше в історії потрапила у фінал Євро. Матч закінчився з рахунком 2:1.

До слова, Англія стала 13-ю збірною, яка потрапила у фінал чемпіонату Європи. З 1960 року це робили СРСР, Югославія, Іспанія, Італія, Німеччина, Чехословаччина, Бельгія, Франція, Нідерланди, Данія, Португалія і Греція.

Англія також стала п'ятою збірною, яка зіграє фінал Євро на домашньому стадіоні. Раніше це вдавалося Франції (двічі), Іспанії, Португалії та Італії.

Особливий цей чемпіонат і для головного тренера Англії Гарета Саутгейта. Для нього це перший Євро у своєму статусі, і він вивів команду збірну у фінал турніру. Першим турніром на цій посаді для нього був Чемпіонат світу-2018, де Англія зупинилася в півфіналі.

Відзначимо, збірна Англії зіграє з Італією у фіналі на стадіоні "Уемблі" в Лондоні 11 липня.

Новини за темою: Підсумки Євро-2020: П'ять українців, які можуть поїхати в топліги

Нагадаємо, збірна Італії в серії післяматчевих пенальті обіграла команду Іспанії та вийшла у фінал чемпіонату Європи з футболу Євро-2020. Основний час цієї гри переможця не визначив - 1:1, а по пенальті з рахунком вийшла вперед Італія - 4:2.