МОК затвердив новий девіз Олімпійських ігор

Фото з відкритих джерел

Зміну мотивували пандемією коронавірусу у світі

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) затвердив новий девіз Олімпійських ігор. Про це повідомляє Inside the Games.

Як зазначається, на засіданні організації було винесено пропозицію зміни девізу ігор. Зокрема, гасло вирішили доповнити словом "разом", щоб воно звучало: "Швидше, вище, сильніше - разом".

На думку зібрання, така зміна необхідна і символічна у зв'язку із пандемією коронавірусу у світі.

Пропозиція була принята без заперечень.

Зауважимо, девіз Олімпійських ігор - "Швидше, вище, сильніше" - вперше був сказаний французьким священиком Анрі Дідоном на відкритті спортивних змагань в його коледжі. Ці слова сподобалися барону П'єру де Кубертену, який вирішив, що саме вони відображають мету атлетів всього світу.

Цей девіз в первісній формі "citius, fortius, altius" був затверджений першим олімпійським конгресом в 1894 році (зі згадуванням авторства Дідона) і з'явився на титульній сторінці першого випуску офіційного бюлетеня МОК, що вийшов в липні 1894 року.

Новини за темою: Перші українські спортсмени прибули на Олімпіаду в Токіо

Нагадаємо, раніше організатори Олімпійських ігор в Токіо змінили процедуру вручення нагород у зв'язку з пандемією COVID-19. Цього року заборонені рукостискання та обійми, а спортсмени самі надягатимуть собі на шию переможні медалі.

Також стало відомо, що для нагородження атлетів на Олімпійських іграх-2020 у Токіо виготовили медалі з незвичайного матеріалу. Переможні медалі для олімпійців зроблені з сировини перероблених старих смартфонів і планшетів.