Білоруську легкоатлетку намагаються силоміць повернути в Мінськ з Олімпіади-2020

Христина Тимановська Belarus Athletic Federation

Спортсменка завтра повинна була стартувати на Олімпійських іграх

Білоруську легкоатлетку Христину Тимановську намагаються силою вислати з Токіо до Мінська після того, як вона розкритикувала дії членів штабу національної олімпійської збірної Білорусі. Про це повідомляє портал TUT.by.

Згідно з повідомленням, Тимановська мала завтра взяти участь в забігу на 200 метрів на Олімпійських іграх, однак сьогодні до неї прийшли представники тренерського штабу й сказали збирати речі, а тоді терміново купили квиток на літак.  

Згодом спортсменка підтвердила, що її "вивозять" із Токіо, а сама вона зараз перебуває в аеропорту, куди її супроводжував психолог збірної і член білоруської делегації, туди ж прибула поліція.

За словами Тимановської, спортивні чиновники з білоруської делегації не висловлювали їй будь-яких претензій: "Мені просто сказали збирати речі і летіти додому". Легкоатлетка заявила, що проситиме притулку в одній з країн Європи, а також звернулася до Міжнародного олімпійського комітету з проханням про допомогу. 

Новини за темою: Двох грузинських дзюдоїстів вигнали з Олімпіади через порушення COVID-протоколу

Водночас у НОК Білорусі заявили, що участь Тимановської на Олімпійських іграх в Токіо-2020 офіційно припинено "у зв'язку з емоційно-психологічним станом".

Як зазначається, 28 липня стало відомо, незалежний орган по боротьбі з негативними явищами в легкій атлетиці (AIU) не допускає до участі в Олімпіаді 20 спортсменів, зокрема трьох білорусів. Причиною цього стала недостатня кількість позазмагальних допінг-проб, які необхідно було здати протягом десяти місяців перед Олімпійськими іграми. 

Це поставило під сумнів старт національної збірної Білорусі на естафеті 4 по 400 метрів, тому штаб поставив на звільнені місця бар'єристку Ельвіру Герман (спеціалізація - стометрівка з перешкодами) і спрінтершу Христину Тимановську (спеціалізація - стометрівка). Остання різко відреагувала на такі зміни. 

Новини за темою: Дві українські легкоатлетки вийшли у півфінал Олімпійських ігор у Токіо

Нагадаємо, раніше стало відомо, що троє українських легкоатлетів були дискваліфіковані через відсутність достатньої кількості необхідних допінг-проб, тому спортсмени не зможуть виступити на Олімпійських іграх у Токіо.