Зміна влади і розвиток національної економіки: Професор Журавський назвав способи підняття пенсій в Україні

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

В Україні пенсіонери живуть на 11-14 років менше, ніж в Західній Європі

В Україні є лише один спосіб підняття пенсій – зміна влади та розвиток національної економіки.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK  заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Віталій Журавський зауважив, що один з найефективніших способів, за допомогою якого можна збільшити виплати пенсіонерам – це розвиток економіки, адже коли розвивається економіка, надходження в Пенсійний фонд збільшуються.    

Однак сьогодні дефіцит Пенсійного фонду України, продовжив академік, становить 146 мільярдів гривень, тому інші способи для збільшень надходжень до ПФУ – збільшення податків, збільшення відрахувань з громадян та підняття пенсійного віку.

"Але Шмигаль сказав, що податки не будуть збільшувати для суб'єктів підприємницької діяльності. Тоді можна збільшити відрахування від громадян. Але це теж не підходить. І ще один варіант – збільшити пенсійний вік виходу на пенсію. Але в Україні пенсіонери і так живуть на 11-14 років менше, ніж в Західній Європі. Тобто, якщо збільшити пенсійний вік, то людина не доживе до своєї пенсії", – зауважив Журавський.

Новини за темою: Рева: Влада хоче забрати з Пенсійного фонду 50 млрд гривень і віддати їх "друзям Третьякової"

Натомість, додав гість ток-шоу, уряд України пішов іншим шляхом – підписав меморандум з МВФ, де  однією з умов є збільшення страхового трудового стажу.

"І сьогодні для того, щоб вийти в 60 років на пенсію, треба мати трудовий страховий стаж щонайменше 27 і більше років. А найближчим часом буде 35 років. А як це можуть зробити люди, які колись працювали в колгоспах, які розвалилися? Як вони можуть представити цей стаж, якщо вони всі пішли на базар і у них немає офіційного трудового стажу? І це є величезна проблема. І вихід тільки один – зміна влади і розвиток національної економіки", – підкреслив Віталій Журавський.

Новини за темою: Держава заборгувала пенсіонерам з непідконтрольних територій від 32 до 80 млрд грн, – Скаршевський

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного 2021 року за результатами рішень, прийнятих урядом. Зокрема, пенсії будуть підвищуватися в п'ять етапів.

Як повідомляли, з 1 вересня Пенсійний фонд України вже провів перерахунок пенсій для 1,6 млн осіб. Така зміна стала підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів.