Зеленський підписав закон про зростання пенсій чорнобильцям

Володимир Зеленський 

Офіс президента

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає збільшення пенсій для пенсіонерів-чорнобильців. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", - йдеться в повідомленні.

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року, за виключення низки положень, які наберуть чинності з 1 липня 2021-го, серед яких:

  • положення про мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва або захворювання;
  • пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • введення державної адресної допомоги до пенсії.

Згідно з документом, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, і щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується повністю і не залежить від заробітної плати, інших пенсій або інших доходів.

Громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї та внаслідок чого отримали інвалідність, отримають право на державну пенсію у розмірі п'ятикратного розміру від розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2021 року.

Так, виплати для "чорнобильців", які отримали в результаті аварії на ЧАЕС інвалідність, складуть:

  • для першої групи - 16 080 грн;
  • для другої групи - 12 987 грн;
  • для третьої групи - 8 917 грн.

Новини за темою: КСУ визнав неконституційним зменшення мінімальної пенсії для чорнобильців

Нагадаємо, днем раніше Верховна Рада України у другому читанні схвалила законопроєкт №4555, яким передбачається зростання пенсії для пенсіонерів-чорнобильців.