Зеленський підписав закон про стимулювання діяльності фермерів

Фермери України

Відповідно до документа, фермерським господарствам у перші три роки після створення надається допомога коштом держбюджету

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо стимулювання діяльності фермерських господарств, який Верховна Рада ухвалила 24 вересня. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Відповідно до документа, фермерським господарствам у перші три роки після створення надається допомога коштом держбюджету, зокрема через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Також допомога може надаватися коштом місцевих бюджетів.

На таку допомогу можуть розраховувати новостворені фермерські садиби, сімейні фермерські господарства, фермерські господарства, розташовані в гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом міністрів", - зазначається у повідомленні.

Згідно із законом, уряд має щороку передбачати у проєкті держбюджету кошти на підтримку фермерських господарств.

"Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку таких господарств", - додали в ОП.

Крім того, фермерському господарству, головою якого є особа у віці до 35 років включно, надається грошова допомога коштом державного бюджету.

Новини за темою: В Україні збільшили розмір субсидій для розвитку сімейних ферм, - рішення уряду

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів схвалив проєкт постанови, якою уможливив надання кредитів під держгарантії малим фермерам на придбання землі сільськогосподарського призначення.