Заступницю очільника НБУ Рожкову позбавили більшості повноважень

Катерина Рожкова. Фото: НБУ/Flickr

У Нацбанку рішення пов'язали зі зміною вертикалей підпорядкування

Правління Національного банку України прийняло рішення про передачу голові НБУ Кирилу Шевченку більшості повноважень його першої заступниці Катерини Рожкової. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Зміни в структурі Нацбанку у відомстві пояснили необхідністю оновити вертикалі підпорядкування НБУ через розширення його мандату, зокрема у сфері регулювання  ринку небанківських фінансових установ.

Зазначається, що відтепер Рожкова здійснюватиме керівництво підрозділів за вертикаллю "Регулювання фінансового сектору". Сектор займатиметься методологічним супроводженням діяльності учасників банківського та небанківського фінансових ринків.

При цьому функції нагляду за діяльністю учасників цих ринків виконуватимуть підрозділи, які входять в сектор "Пруденційний нагляд і загальні питання", який передали під керівництво Шевченка. Раніше зазначений сектор належав до компетенції Рожкової.

Новини за темою: Рада Нацбанку пропонує «надрукувати гроші» для ручного регулювання економіки

Вертикаль "Пруденційний нагляд і загальні питання" утворилася після приєднання "Пруденційного нагляду" до вертикалі "Загальний блок". Також сюди віднесли  департаменти, котрі займаються банківським наглядом, виїзними перевірками, ліцензуванням, фінансовим моніторингом, аналітикою та наглядовими технологіями, наглядом за ринком небанківських фінансових послуг.

Водночас у НБУ прийняли рішення віднести департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ з вертикалі "Монетарна стабільність", контроль за якою здійснює заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, до новоствореної вертикалі "Регулювання фінансового сектору".

Також департамент стратегії та розвитку віднесли до вертикалі "Платіжні системи та грошовий обіг", котрий, як і раніше, входитиме до компетенції заступника очільника Нацбанку Олексія Шабана.

Нагадаємо, нещодавно Рада Національного банку оголосила догану і висловила недовіру двом заступникам глави Нацбанку — Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу

Згодом заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова заявила, що їй та її колезі Дмитру Сологубу винесли догану за коментар для журналістів одного з інтернет-порталів.

Новини за темою: Рада Нацбанку несподівано скасувала засідання, на якому могли звільнити Рожкову

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин, коментуючи ситуацію із доганами заступникам голови НБУ Рожковій і Сологубу, заявив, що "останнім часом окремі посадові особи НБУ, прагнучи показати свою особливість і винятковість, намагаються нав'язувати громадськості свої особисті погляди та оцінки, які навіть не входять до сфери їх службової компетенції".