Запуск ринку підніме ціни на землю вдвічі за 3-5 років, – Шмигаль

УкрМедіа

За словами прем'єр-міністра, від реформи виграють як землевласники, так й бізнес

Відкриття ринку землі сприятиме зростанню ціни на землю удвічі протягом перших 3-5 років. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на Всеукраїнському форумі "Україна 30", передає "Укрінформ".

"Коли йдеться про відкриття ринку землі, це означає встановлення справедливості. Відкриття ринку землі спричинить зростання ціни на землю щонайменше удвічі протягом перших 3-5 років. Такі наші оцінки, такі оцінки експертів", - сказав голова уряду.

Також він навів дані Міністерства економіки, відповідно до яких в останні роки громадам у власність передано понад 4 млн гектарів землі оціночною вартістю близько 20 млрд доларів.

Крім того, прем'єр наголосив, що "від реформи виграють землевласники - близько 7 мільйонів українців, які мають земельні ділянки".

Він також висловив переконання, що від відкриття ринку землі виграє й бізнес.

Новини за темою: Референдум, е-аукціони та головні ризики: Як в Україні готуються до відкриття ринку землі

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації. Документом пропонується, зокрема, передати землі державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.