Заборгованість із виплати лікарняних досягла 3 мільярдів, – Мінсоцполітики

Фото з відкритих джерел

Запуск електронного лікарняного дасть змогу пришвидшити виплату

Заборгованість із виплати лікарняних наразі становить близько 3 млрд гривень. Про це заявив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик, передає "Укрінформ".

Коментуючи обсяг заборгованості за листками тимчасової непрацездатності, він сказав: "На сьогодні це близько 3 млрд грн".

За його словами, Кабмін ухвалив рішення щодо виділення коштів для Фонду соцстрахування, і після проведення всіх необхідних бюджетних процедур вони будуть перераховані на погашення заборгованості.

У Мінсоцполітики сказали, що така заборгованість пов'язана зі спалахом захворюваності на COVID-19, коли наприкінці минулого року вдвічі збільшилася кількість листків тимчасової непрацездатності і тривалість перебування на лікарняному.

За словами чиновника, запуск електронного лікарняного дасть змогу пришвидшити виплату.

Новини за темою: В Україні запускають е-лікарняний: Що це означає для медиків та пацієнтів

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Закон про внесення зміни до статті 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності № 1380-ІХ, який парламент ухвалив 13 квітня поточного року.