Юрій Бойко: Україна перетворилася на країну-експортера трудових ресурсів

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Перекази від наших громадян, які працюють за кордоном, у рази перевищують прямі іноземні інвестиції до країни і вже складають приблизно 1/4 обсягу експорту. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко в ефірі телеканалу "Наш", передає пресслужба політсили.

"Ми повністю втратили ринок Росії. У Євросоюз експорт - 18 млрд, а наші заробітчани тільки офіційних переказів у 2020 році зробили на 12 млрд. Ми перетворилися на країну-експортера трудових ресурсів. Не товарів, які виробляються у нас, а люди їдуть туди і переказують нам гроші. Це дуже погана тенденція. Це свідчення падіння нашої промисловості і над цим треба працювати", - сказав Юрій Бойко.

Співголова ОПЗЖ додав, що у 2018-2020 рр. заробітчани переказували до України в середньому $11,6 млрд на рік, а ПІІ (прямі іноземні інвестиції - ред.) У цей період складали - $3,2 млрд щорічно. За його словами, експорт сировини і трудових ресурсів - це ознака бідної країни. Необхідно збільшувати залучення ПІІ та експортувати товари та послуги з високою доданою вартістю. Це один з кроків, який дозволить перемогти бідність в країні та зменшити еміграцію.

"За оцінками експертів, з початку минулого року Україну покинули понад 66 тисяч лікарів і медичних працівників. І це на тлі епідемії коронавируса. Влада вже багато разів обіцяла підвищити зарплати та соціальне забезпечення медикам, але не дотримала своєї обіцянки", - підкреслив опозиційний політик.

Він навів приклад, що зараз, в основному, емігрують молоді й кваліфіковані кадри, які не хочуть віддати кращі роки, існуючи на жебрацькі зарплати.

"Більшість медиків, які залишаються в нашій країні, - пенсійного та передпенсійного віку. І якщо вже сьогодні не вжити екстрених заходів, то скоро нас просто не буде кому лікувати", - зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

"Повернути їх можна, тільки змінивши стратегічний курс розвитку держави. Втіливши всі інші напрямки плану з відновлення миру та розвитку економіки, ми зможемо зробити Україну країною, в яку повертаються, а не з якої їдуть", - резюмував Юрій Бойко.