Єврокомісія схвалила заходи з подолання енергокризи

Фото з відкритих джерел

Рішення включає в себе перелік конкретних заходів

Європейська комісія схвалила рішення, покликане протистояти різкому зростанню світових цін на енергоносії, яке, за прогнозами, триватиме всю зиму. Про це йдеться на сайті вищого органу виконавчої влади ЄС.

Як зазначається, короткострокові національні заходи включають екстрену підтримку домашніх господарств, державну допомогу компаніям і цільове зниження податків.

Єврокомісія також підтримуватиме інвестиції у відновлювані джерела енергії та енергоефективність; вивчатиме можливі заходи щодо зберігання енергії та закупівлі запасів газу; оцінюватиме поточну структуру ринку електроенергії.

Новини за темою: Енергетична криза у Великій Британії: Чому об'єднане королівство стикнулося з дефіцитом бензину

"Зростання світових цін на енергоносії викликає серйозну заклопотаність ЄС. Оскільки ми виходимо з пандемії та починаємо відновлення економіки, важливо захищати вразливих споживачів та підтримувати європейські компанії", - сказала Комісар з енергетики Кадрі Сімсон 

За її словами, Єврокомісія допомагає державам-членам вжити негайних заходів щодо зниження впливу на домогосподарства і підприємства цієї зими.

"У той же час ми визначаємо інші середньострокові заходи, щоб наша енергетична система була більш стійкою і більш гнучкою, щоб протистояти будь-якій волатильності в майбутньому протягом перехідного періоду. Нинішня ситуація є винятковою, і внутрішній енергетичний ринок добре служив нам останні 20 років. Але ми повинні бути впевнені, що він продовжить робити це і в майбутньому, реалізуючи європейський зелений курс, підвищуючи нашу енергетичну незалежність і досягаючи наших кліматичних цілей", - додала вона.

Новини за темою: Енергетична криза: Експерт заявив, що в регіонах вже відключили від газу і теплопостачання ряд лікарень

Як повідомлялося раніше, вартість газу в Європі продовжує зростати, і в четвер, 30 вересня, вона наблизилася до 1100 доларів за тисячу кубометрів.