Єврокомісія надала Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги

євросоюз

Загальний обсяг наданих ЄС фінансових позик складає близько 4,4 млрд євро

Євросоюз перерахував Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Про це повідомила пресслужба Єврокомісії.

Як зазначається, Україна отримає другий та останній транш за програмою, узгодженою у 2020 році. Перший транш було отримано у грудні 2020 року обсягом у 600 млн євро. А загальний обсяг наданих Україні макрофінансових позик з боку ЄС становить близько 4,4 млрд євро.

При цьому, допомога Україні є частиною програми ЄС для підтримки економічного відновлення країн після пандемії COVID-19 загальним обсягом 3 млрд євро.

Також отримання траншу вже підтвердив президент Володимир Зеленський та подякував голові ЄК Урсулі фон дер Ляєн та віцепрезиденту ЄК Валдісу Домбровскісу.

"Україна доклала суттєвих зусиль задля виконання умов отримання макрофінансової допомоги, а також досягла задовільного прогресу у співпраці з Міжнародним валютним фондом", - наголосив Домбровскіс.

За словами єврокомісара з питань економіки Паоло Джентілоні, транші є не лише доказом солідарності з українцями, але й відображення сталості України у досягненні ключових реформ, узгоджених з ЄК та МВФ.

Таким чином, транш зумовлений позитивною оцінкою прогресу України Єврокомісією щодо восьми структурних маяків у питаннях публічних фінансів, верховенства права, покращення бізнес-клімату, секторальних реформ та управління держпідприємствами.

Новини за темою: В Україну прибула третя партія військової допомоги від США

Як повідомлялося раніше, спеціальний представник ЄС з прав людини Імон Гілмор під час візиту на схід України оголосив про виділення додаткових 3,5 млн євро гуманітарної допомоги жителям Донбасу.