Узимку можливі віялові відключення світла незалежно від бажання КМУ, - Міненерго

Фото з відкритих джерел

Віялові відключення можуть статися  через нестачу вугілля та неможливість підключати ТЕС на піках споживання, пояснюють експерти

Під час опалювального сезону 2021/22 року в Україні можливі віялові відключення електроенергії. Про це йдеться у матеріалі ВВС.

Як пише видання, у Міненерго заявили, що питання добровільного або примусового обмеження споживання електроенергії не стоять на порядку денному. Проте віялові відключення можуть статися незалежно від порядку денного чи бажання уряду.

"Віялові відключення можуть статися  через нестачу вугілля та неможливість підключати ТЕС на піках споживання.

Стається якась аварія, відключається блок на тисячу мегаватів, спрацьовує система захисту. Це може бути через відмову обладнання навіть не у реакторному секторі, а, наприклад, із трансформатором щось сталося. В нашій енергосистемі немає таких резервів, щоб швидко підняти та замінити випадіння цього блоку", - заявила експертка з енергетичних питань Ольга Кошарна.

Своєю чергою, директорка Dixi Group Олена Павленко переконана, що "вимальовується ще одна "червона лінія" цього опалювального сезону", зазначивши, що загроза віялових відключень може змусити Кабінет міністрів шукати балансу за межами України та відновити імпорт електроенергії із Білорусі чи Росії.

"Уряд та "Нафтогаз" твердять, що наявних газових запасів вистачить на зиму, але якщо вона буде холодною або станеться якась аварійна ситуація, цього газу може не вистачити", - додала вона.

Новини за темою: "Нафтогаз" запевняє, що у сховищах України вистачить газу на опалювальний сезон

Нагадаємо, з 1 жовтня набуло чинності рішення Кабінету міністрів про зниження тарифу на електроенергію для населення, яке споживає до 250 кВт⋅год. на місяць, до 1,44 грн за кіловат. Для населення, яке споживає понад 250 кВт⋅год. в місяць, ціна електроенергії залишається незмінною і становить 1,68 грн.

Крім того, згідно з даними Міністерства енергетики, станом на ранок 18 жовтня запаси вугілля на складах теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей становили 752,9 тис. тонн, що на 5,9% менше порівняно із запасами на 11 жовтня. Відповідно до затвердженого відомством плану, 18 жовтня на складах мало б бути 2,896 мільйона тонн вугілля.

Відтак наразі фактичні запаси менші від планових у 3,8 раза.