Влада забирає на виплату пенсій додаткові гроші на місцях, непередбачені бюджетом, – Рева

Ексміністр соціальної політики Андрій Рева Фото з відкритих джерел

За його словами, мільярд доларів за 2 роки забрали у місцевих бюджетів на виплату пенсій

Влада забрала у місцевих бюджетів додаткові гроші на виплату пенсій. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

"У 2020 році для того, щоб заплатити ті мізерні пенсії, які є, через те, що Пенсійний фонд не був на 100% забезпечений коштами, уряд змусив Пенсійний фонд взяти казначейську позику і не повернути її в розмірі 13 млрд грн. І вже станом на 1 серпня 2021 року вони взяли ще 13 млрд грн, які не повернули. Таким чином мільярд доларів за 2 роки забрали у місцевих бюджетів на виплату пенсій. І з жовтня місяця обіцяють підвищити ще на 400 грн виплати пенсіонерам. Ви й далі плануєте забирати гроші із місцевих бюджетів, чи ви врешті-решт оговтаєтесь і зрозумієте, що не вийде весь час забирати, треба чимось поповнювати", – сказав він.

Також Рева прокоментував надходження у Пенсійний фонд цього року.

"На цей рік було передбачено 495 млрд грн на виплати пенсій, із них 300 млрд – це були доходи власні від ЄСВ і 195 млрд повинні були надійти з державного бюджету. Після виступів військових 5 млрд додали, які забрали з Міністерства соціальної політики із програм підтримки сімей із дітьми та додали в Пенсійний фонд. Таким чином дотація стала 200 млрд. Але цих грошей на виплату не вистачає. І вони забирають ще у місцевих бюджетів. З державного казначейства беруть ще й позику і, не повертаючи. І минулого року 13 забрали, і вже 13 – цього", – підсумував експерт.

Новини за темою: Захід наполягає на зниженні видатків на Пенсійний фонд, – експерт

Як повідомлялося раніше, ПФУ скоротив фінансування пенсій за місяць майже на 1 млрд гривень. В останній день перераховано 1,5 млрд гривень.