Вітренко: Україна готова продовжити контракт на транзит газу з "Газпромом"

Голова правління НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко

Facebook/Юрій Вітренко

Але країна наполягає на збереженні обсягів закупівель компаніями ЄС

Глава "Нафтогазу України" Юрій Вітренко за підсумками переговорів із німецькою стороною заявив, що Україна готова продовжити контракт на транзит газу з "Газпромом", але наполягає на збереженні обсягів закупівель компаніями ЄС. Про це йдеться в Telegram-каналі VESTI.

"Ті обсяги, які зараз йдуть через Україну, повинні бути перенесені в контракти з європейськими компаніями на довгу перспективу", – заявив глава "Нафтогазу".

Також він додав, що таким чином будуть отримані гарантії того, що транзит через Україну буде збережений.

"Україна готова вести розмову, ми про це сказали німецьким нашим партнерам, про продовження транзитного контракту з "Газпромом", саме по собі це продовження не є достатньою гарантією збереження транзиту через Україну. Для цього потрібні, в першу чергу, контракти з європейськими компаніями", – пояснив Вітренко.

Новини за темою: "Газпром" заявив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Як повідомлялося раніше, Україна розраховує після 2024 року укласти новий контракт із "Газпромом" на транзит 45 млрд куб. м протягом 10-15 років.

Оператор Nord Stream 2 AG повідомив про зварювання останньої труби "Північного потоку-2". Після його введення в експлуатацію необхідність в українській ГТС як маршруті для постачання російського газу в Європу відпаде.