Вітренко назвав прийнятну для України гарантію для запуску "Північного потоку-2"

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

За його словами, ЄС має гарантувати збереження транзиту газу через територію України

Глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко назвав прийнятну для України гарантію для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". За його словами, Євросоюз має гарантувати збереження транзиту газу через територію України. Про це він сказав під час виступу на форумі "Україна 30".

"Для нас важливо фізично зберегти транзит, щоб він йшов через Україну... Ми не хочемо ще один Будапештський меморандум. Ми маємо надію, що європейські компанії забронюють відповідні потужності і будуть отримувати газ фізично на кордоні України з Росією. Це буде гарантією того, що газ буде йти через Україну і після 2024 року, коли закінчується поточний контракт з "Газпромом", - сказав він.

Очільник "Нафтогазу" додав, що така вимога України пов'язана з тим, що російський "Газпром" - це велика кількість ризиків, оскільки Росія дуже часто не дотримується контрактних зобов'язань.

"Північний потік-2" - газопровід, який повинен з'єднати Росію та Німеччину через Балтійське море. Україна виступає проти цього газопроводу, оскільки він ставить під загрозу транзит російського газу через українську територію. Якщо Росія відмовиться від транзиту, це стане загрозою для економіки та безпеки України", - резюмував Вітренко.

Новини за темою: Зеленський про компенсацію за "Північний потік-2": Україна в будь-якому випадку проти

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський анонсував підготовку до важливої зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Вона стосуватиметься енергетичної безпеки, зокрема, будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".