Верховна Рада ухвалила закон про енергоефективність

Верховна Рада України Фото з відкритих джерел

Документ розроблено для виконання договору про заснування Енергетичного співтовариства й Угоди про асоціацію з ЄС

Верховна Рада України ухвалила закон про енергетичну ефективність. Законопроєкт №4507 на засіданні у четвер, 21 жовтня, підтримали 282 народні депутати, передає "Інтерфакс".

Зазначається, що документ містить передумови до створення майже 1 млн робочих місць в Україні, а також можливості для зростання ВВП.

Згідно з пояснювальною запискою, документ розроблено для виконання договору про заснування Енергетичного співтовариства й Угоди про асоціацію з ЄС.

Законопроєкт, зокрема, пропонує встановлювати цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії, який має становити щонайменше 0,7% від сукупного річного обсягу постачань енергії споживачам енергопостачальними організаціями, усередненого за період із 1 січня 2013 року до 31 грудня 2015 року.

Новини за темою: Через подорожчання енергоносіїв 91% діючих підприємств України стануть збитковими, - експерт

Крім того, передбачається встановлення вимог до екодизайну енергоспоживальних продуктів і послуг, а також вимоги до рівня енергоефективності до закупівель та оренди будівель держорганами влади й органами місцевого самоврядування.

Відповідно до законопроєкту, за допомогою держпідтримки запроваджуються заходи стимулювання встановлення інтелектуальних систем обліку енергії, зокрема побутовими споживачами.

Підкреслюється, що положення документу передбачають врегулювання діяльності з енергоаудиту, що включає порядок й особливості кваліфікації енергоаудиторів, процедури здійснення енергоаудиту.

Крім цього, пропонується популяризувати інструменти енергоефективності серед населення, а також стимулювати розвиток енергосервісу, законодавчо врегулювавши ці питання.

Новини за темою: Єврокомісія схвалила заходи з подолання енергокризи

Нагадаємо, раніше ми писали, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що економічний ефект від "енергетичного безвізу", за підрахунками Світового банку, може складати 1,5 мільярда доларів щороку.