Рада попередньо ухвалила закон про щорічну індексацію пенсій

Фото з відкритих джерел

Документом пропонується визначити дату щорічної індексації пенсій - 1 березня - для військових, держслужбовців і інших категорій пенсіонерів

Верховна Рада України прийняла в першому читанні зміни до деяких законів, що стосуються вдосконалення пенсійного законодавства. Про це повідомляє "Кореспондент".

Як зазначається, законопроєкт №4668 підтримали 317 парламентаріїв.

Відповідним документом пропонується визначити дату щорічної індексації пенсій - 1 березня - для військовослужбовців, державних службовців і інших категорій пенсіонерів на загальних умовах.

Також пропонується призначати достроково пенсійні виплати за віком за 1,5 року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв'язку зі змінами в організації виробництва й іншими умовами, а також призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, які мають важкі, рідкісні захворювання і яким не встановлено інвалідність.

Закон має набуде чинності 1 січня 2022 року.

Новини за темою: "Нехай влада спробує прожити на цю пенсію". Українці - про відповідність індексацій пенсій зростанню цін

Раніше повідомлялося, що у рамках підготовки проєкту держбюджету-2022 Мінсоцполітики пропонує передбачити у календарі 5 кроків підвищення пенсій. Так, із 1 січня підвищення пенсії отримають особи з інвалідністю з-поміж ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.