Вартість газу: Мінрегіон пояснив оголошення надзвичайної ситуації в областях

з відкритих джерел

Стартувало підписання договорів з бюджетними установами на газопостачання

НАК "Нафтогаз України" розпочала процес підписання середньострокових договорів на постачання газу по фіксованій ціні з бюджетними установами. Так, для пришвидшення цього процесу у кожному регіоні були проведені засідання комісії ТЕБ та НС, що дозволило укладати договори за скороченою процедурою. Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

"Важливим питанням напередодні старту опалювального сезону є підписання договорів з бюджетними установами на постачання газу за фіксованою ціною. Комісії ТЕБ та НС проводилися областями саме з цією метою — для подолання технічних моментів. Це процедурні засідання. Ще минулого тижня було проведено селекторну нараду з головами міст та очільниками регіонів, НАК "Нафтогаз України", АМУ, АМКУ щодо укладання договорів з підприємствами бюджетної сфери, було прийнято рішення щодо проведення ДСНС у кожному регіоні засідання комісії ТЕБ та НС. Цей крок продиктований необхідністю пришвидшення процедури, аби газ було закуплено бюджетними установами за фіксованою, нижчою ціною", — зазначила вона.

За її словами, проведення засідань ТЕБ та НС у регіонах забезпечує юридичний аспект для оперативного підписання договорів. Мова йде про типові договори, які затверджують постачання газу за фіксованим тарифом для бюджетних установ – 13,7 грн за кубометр (з урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн).

Новини за темою: Зросте на 4,5 гривні: "Нафтогаз" оприлюднив новий тариф на газ у жовтні

"Ця пропозиція щодо фіксованої ціни для бюджетних установ прописана у відповідному Меморандумі та є нижчою, ніж поточні світові ціни на газ. Вона буде діяти протягом 15 місяців — до кінця 2022 року. Йдеться про підтримку соціального сектору. Після укладання договорів одразу може розпочатися обігрів шкіл, дитячих садків, лікарень та інших бюджетних установ, якщо цього потребує температурний режим", — наголосила Хоцянівська.

Новини за темою: "Нафтогаз" назвав тариф для шкіл та лікарень: Скільки треба заплатити

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України" назвав ціну на газ для бюджетних та релігійних установ. Медичним закладам та освітнім установам пропонують купувати газ за тарифом 13,7 гривень за кубометр без ПДВ та транспортування.