В Україні зросли ціни на газ: Тариф у вересні підвищений до 20 гривень

Фото з відкритих джерел

Річний тарифний план на газ не змінився

В Україні газопостачальні компанії підвищили місячні тарифи до 20 гривень на газ для населення у вересні. Про це компанії повідомили на своїх сайтах.

Як зазначається, річні тарифні плани не змінилися і залишаються значно вигіднішими.

Місячні ціни, які компанії пропонують на вересень, іноді досягають 20 гривень за кубометр. Зокрема, "Київгазенерджи" продає газ по 19,80 гривень за кубометр. У серпні тариф цієї компанії був на рівні 15,76 гривень за кубометр. Високі ціни і у інших постачальників: "Черкаси газзбут" продає газ по 16,76 гривень, "Умань газзбут"- по 16,78 за 1 куб м.

Відомо, що більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши тільки річну пропозицію. Зокрема, це стосується компаній під брендом "Твій Газзбут", на які припадає значна частина ринку. Не пропонує місячного тарифу і "Нафтогаз України".

Також деякі компанії пропонують місячний тариф на рівні річного - YASNO продає газ по 8,94 гривні за кубометр на вересень або до кінця сезону.

Новини за темою: Транзит російського газу через Україну може бути продовжений і після 2024 року, – експерт

Окрім цього, базові річні фіксовані ціни як і раніше будуть коливатися від 7,80 і до 13,50 грн за кубометр. Більшість компаній встановили річні ціни до 9 грн за кубометр. Кілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ГК "Нафтогаз України" - 7,96 грн за кубометр.

Новини за темою: "Газпром" відновив закачування газу у підземні сховища Європи

Як повідомлялося раніше, через низьку активність виробників тепла щодо укладення трирічних угод на закупівлю природного газу своєчасний старт опалювального сезону в Україні знаходиться під загрозою. Трирічні угоди на постачання газу з компанією "Нафтогаз" уклали 493 виробники тепла, а це приблизно 45% підприємств, які отримували газ від "Нафтогазу" в попередньому опалювальному сезоні.