В Україні збираються збільшити екологічний податок у декілька разів

liter.kz

Екологічний податок, за винятком податку з радіоактивних відходів, ділиться так: частка держави становить 45%, місцевої влади – 55%

Згідно "антиахметівському" законопроєкту, що вносить зміни до Податкового кодексу, в Україні планується збільшення екологічного податку – за викиди вуглецю доведеться заплатити втричі більше. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Як зазначається, екоподаток, нагадують у відомстві, – обов’язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі.

Наразі ставка екологічного податку на викиди СО2 в Україні є однією з найнижчих у світі. Для порівняння наводять приклад Польщі, яка встановлює мінімальну ставку в Європі, у розмірі 1 євро/т, а в нашій державі – лише 10 грн за тонну.

Законопроєктом №5600 ставку планують підвищити втричі, майже до польского рівня – до 30 грн/т. Від цих змін очікується отримати додаткові 2,1 млрд грн.

Також збільшиться ставка екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти в 1,6 рази. У подальшому поступово у 8 разів до 2029 року. Додатковий ресурс надходжень у державний і місцевий бюджети - 100 млн грн.

Крім цього планується втричі збільшити податок за відходи для підприємств гірничої промисловості: з 0,49 грн до 1,5 грн/тонну. Додатковий ресурс надходжень - 300 млн грн.

Екологічний податок, за винятком податку з радіоактивних відходів, ділиться так: частка держави становить 45%, місцевої влади – 55%.

Новини за темою: КМУ пропонує ВРУ підняти податки: Про що йдеться в законопроєкті

Нагадаємо, з 1 липня в Україні має відкритися ринок землі - буде впроваджена земельна реформа, до якої готувалися впродовж понад року. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" дозволить громадянам вільно купувати та продавати землі сільськогосподарського призначення які належать їм на праві приватної власності. Як українці продаватимуть та купуватимуть угіддя та які податки заплатять, читайте тут.