В Україні запустили нову розвідувальну свердловину для видобутку власного газу

Газова свердловина. Фото: kmu.gov.ua

Ця ділянка має запаси на понад 3 млрд куб. м газу

АТ "Укргазвидобування" ввело в експлуатацію нову розвідувальну свердловину на Шосейній площі у Харківській області, яка дає 200 тис. куб. м газу на добу. Про це повідомляє пресслужба компанії.

"Шосейна площа – це перспективна ділянка з обсягом запасів понад 3 млрд куб. м газу, дослідження якої продовжуються. Нова свердловина вчергове підтвердила високий потенціал площі. Наразі планується її переведення зі статусу грінфілда у статус браунфілда", - йдеться в публікації.

Як зазначається, нова свердловина має глибину 4150 м. Для збільшення показників фахівці "Нафтогазу" провели операцію з гідророзриву пласта, після чого дебіт сягнув понад 200 тис. куб. м газу на добу.

З 2014 року, відколи компанія отримала спецдозвіл на Шосейну ділянку, на ній було пробурено вже 10 свердловин, з яких видобуто 253 млн куб. м газу.

Новини за темою: У "Нафтогазі" назвали найкращу гарантію транзиту через Україну

Як повідомлялося раніше, акціонерне товариство "Укргазвидобування", що є дочірньою компанією "Нафтогаз", заявило, що п'ять найбільших родовищ в Україні виснажені на понад 80%. Компанія інвестує у пошук нових ресурсів, що дозволять компенсувати видобуток і природне падіння.