У Мінагро назвали, скільки гектарів знайшли нових власників після запуску ринку землі

Фото з відкритих джерел

Наразі в країні зареєстровано 10683 угоди купівлі-продажу земельних ділянок, стверджують у відомстві

В Україні зареєстровано 10683 угоди купівлі-продажу земельних ділянок та продано майже 23 тисячі гектарів з моменту відкриття ринку землі. Про це повідомив "Укрінформ".

Як зазначається, заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба констатував тенденцію до збільшення кількості земельних угод та площі проданих ділянок. Адже станом на кінець липня було продано лише приблизно 6,5 тисяч гектарів.

“Тепер же щодня реєструється у середньому по 200 угод. Середній розмір земельної ділянки – приблизно 2 гектари, що відповідає середньому розміру земельного паю в Україні”, - додав він.

Відомо, що найбільше угод (понад 1000), укладено у Полтавській області, де змінили власників майже 2700 гектарів. На другому місці Харківщина — 684 угоди (2 616 га). На третьому — Кіровоградська область, 555 угод (2074 га).

“Це відповідає попереднім прогнозам. Адже ці регіони є лідерами аграрного ринку. Також аналіз свідчить, що поміж нових власників — приблизно 4400 унікальних покупців. Левова частка угод (до 99%) укладаються фізичними особами. Проте не забуваймо, що можливість купувати землю мають і юридичні особи. Але це не стосується так званої “підмораторної” землі (земель сільгосппризначення)”, - пояснив Дзьоба.

Новини за темою: Ринок землі в Україні: Зареєстровано понад 9 тисяч земельних угод

Як повідомлялося раніше, з 1 липня в Україні набув чинності закон про ринок землі. Цей документ скасував дію мораторію, який з перервами тривав з 1917 року.