В Україні ціни на газ перетнули позначку в 15 тисяч гривень

Фото з відкритих джерел

Такий показник є абсолютним рекордом за всю історію держави

В Україні ціни на природний газ на торгах перевищили позначку в 15 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані "Української енергетичної біржі".

Примітно, що за день до цього середньозважена ціна природного газу на УЕБ була на рівні 13,4 тисячі гривень за тисячу кубів.

Таким чином, за добу вартість "блакитного палива" зросла більш ніж на 1,5 тисячі гривень.

Як наголосив співрозмовник ЕП, на газовому ринку, такий показник є абсолютним рекордом за всю історію.

Новини за темою: В Україні спростили умови приєднання до газових систем

До слова, ціни на газ на європейському ринку також продовжують тенденцію зростання, що відображається і на внутрішньому ринку.

Згідно з даними УЕБ, приведена вартість природного газу на нідерландському хабі TTF до кордону України станом на 2 липня становить 16,637 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

Вона враховує ціну "блакитного палива" на хабі, вартість транспортування газопроводами Європи, тариф для точки входу в ГТС України та ПДВ.

Як наголошують учасники ринку, ціни на природний газ зростають насамперед через сезонні фактори, зокрема – високий попит, низькі запаси у сховищах, а також зловживання російського "Газпрому", який штучно обмежує обсяги постачання палива на європейський ринок.

Новини за темою: Тарифи знову пішли вгору: Скільки коштуватиме для українців газ у липні

Нагадаємо, раніше газопостачальна компанія "Нафтогаз України" з охопленням близько 1 млн побутових абонентів підвищила тариф на газ у липні 2021 року до 13,13 гривні за кубометр. У порівнянні з червнем, підвищення склало близько 10%.