В Україні ціна на електроенергію піднялася до рекордного максимуму

Фото з відкритих джерел

Відповідне збільшення стало результатом рішення НКРЕКП підвищити максимальні граничні ціни продажу електрики

Середньозважена ціна електроенергії в Україні на ринку "на добу вперед" (РСВ) станом на 2 серпня досягла рекордних 2578,5 грн за МВт-год. Про це свідчать дані держпідприємства "Оператор ринку".

Як зазначається, на ринку "на добу вперед" в торговій зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електричну енергію досягла нового максимуму за час роботи нового ринку електричної енергії. Щодо періоду постачання на 1 серпня ціна зросла на 21,6%.

Водночас у липні цей показник не перевищував 1736 грн за МВт-год.

Крім того, середньозважена ціна електричної енергії в торговій зоні "Бурштинський острів", що виробляє електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, склала 1719,5 грн за МВт-год. Щодо періоду постачання на 1 серпня ціна зросла на 3,5%.

Таке зростання цін стало наслідком рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), про підвищення максимальних граничних цін продажу електрики.

30 липня ціни були підвищені: для нічної зони (з 23:00 до 07:00) – з 1243,71 до 2000 грн за МВт-год, для денної зони (з 07:00 до 23:00) – з 2655,99 до 4000 грн за МВт-год.

Новини за темою: Міненерго планує встановити нові тарифи на електроенергію в Україні

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України опублікував постанову про тарифах на електричну енергію для населення, які діятимуть з 1 серпня. Так, фіксована ціна на електрику для населення в розмірі 1,68 грн за кВт-год діятиме до кінця літа.