В Україні ставки за іпотекою на вторинному ринку підвищилися до 13,6%, - НБУ

Фото з відкритих джерел

Ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали 89% нових угод

У серпні 2021 року середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 13,6%. За останній місяць ставка зросла на 0,2 в.п. Про це свідчить опитування Національного банку України (НБУ), проведеного серед комерційних банків, передає "РБК-Україна".

За даними НБУ, на первинному ринку ставка знизилася за місяць з 16,8% до 15,9%.

Однак на первинний ринок припадає лише 10% іпотеки.

Зазначається, що у серпні 2021 року банки видали 944 іпотечні кредити на загальну суму 830,1 млн грн.

Новини за темою: Шмигаль розповів про плани запустити іпотеку під 5% для громадян України

Це є найкращим результатом за обсягом нової іпотеки протягом періоду, охопленого опитуванням (із грудня 2018 року).

Підкреслюється, що таке зростання обсягів передусім відбулося завдяки збільшенню середньої суми договору: за місяць - на десяту частину (до 879,3 тис. грн).

Загалом за перші вісім місяців року банками видано 6,6 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму понад 5,2 млрд грн.

Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, то обсяги нового іпотечного кредитування зросли у 2,2 рази за кількістю договорів та майже втричі у грошовому вимірі.

Зазначається, що наразі ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали 89% нових угод.

Новини за темою: Іпотека по-новому: Скільки держава закладе коштів на розвиток та як планують продавати арештовану нерухомість

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів ухвалив постанову про збільшення статутного капіталу АТ "Укрфінжитло" на 20 мільярдів гривень.

За розрахунками Мінфіну, 20 тис. українських родин, які отримують заробітну плату із державного або місцевого бюджетів, та внутрішньо переміщені особи зможуть отримати близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла.