В Україні різко прискорилася інфляція: Які товари подорожчали

Інфляція в Україні

Фото з відкритих джерел

У річному вимірі інфляція прискорилася до 9,5%

Споживчі ціни в Україні у травні 2021 року у порівнянні з минулим місяцем зросли на 1,3%. З початку поточного року зростання цін склало 6,1%. Про це повідомляє пресслужба Державної служби статистики.

Як зазначається, в річному вимірі інфляція прискорилася до 9,5%.

Державна служба статистики

Зокрема, продукти харчування в Україні за травень подорожчали на 1,8%. Найбільше подорожчали: фрукти - на 14,5%, соняшникова олія - на 6,8% і м'ясо - на 1,8%. Водночас яйця подешевшали на 17,5%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,7%, на одяг і взуття - впали на 0,6%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 3,9%.

Крім того, предмети домашнього вжитку та побутова техніка також подорожчали на 0,5%, Охорона здоров'я подорожчала на 0,5%, транспорт подорожчав на 0,7%, ціни на зв'язок зросли на 2,2%, тоді як на відпочинок і культуру знизилися на 0,8%, освіта подорожчала на 0,2%, послуги ресторанів та готелів - без змін.

Державна служба статистики

Новини за темою: Інфляційний бум і біржовий крах: Чи можна уникнути чергової фінансової кризи?

Раніше правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 7,5% річних через погіршення прогнозу інфляції до 8%.