Новини » Економіка Читать эту новость на русском

В Україні хочуть заборонити імпорт товарів із Білорусі

імпорт
Фото з відкритих джерел

Ембарго на ввезення білоруських товарів пропонується встановити тимчасово, до покращення ситуації в Білорусі

Народний депутат із парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Дануца зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону №6329 "Про ембарго на імпорт товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь". Текст документу оприлюднено на сайті парламенту.

Дануца пропонує тимчасово встановити, до усунення обставин, наведених у постанові ВР від 15 вересня 2020 року №883-IX "Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь", забороняється імпорт товарів, країною походження яких є Білорусь.

Також тимчасово, до усунення обставин, наведених у цій постанові, забороняється укладення правочинів, на підставі яких у суб'єктів господарювання, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України, виникають грошові зобов'язання перед суб'єктами господарювання, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства Білорусі.

Новини за темою: Україна відновила імпорт електроенергії, - Міненерго Білорусі

При цьому пропонується передбачити, що дія цього закону, у разі його ухвалення, не поширюватиметься на правочини, які укладені до моменту набрання чинності цим законом.

У пояснювальній записці до законопроєкту його автор, зокрема, зазначає, що ситуація, що склалася на сьогодні в Білорусі, є не лише "ганебним прикладом нехтування основоположними правами людини та демократичними цінностями, а й становить пряму і безпосередню загрозу національним інтересам і безпеці України".

Очікується, що ухвалення проєкту закону продемонструє зусилля України на шляху до стабілізації ситуації в Республіці Білорусь, зокрема, на її кордонах, та сприятиме забезпеченню дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини. Окрім того, передбачається, що реалізація положень законопроєкту сприятиме імпортозаміщенню, диверсифікації ринків та стримуватиме витік валюти з країни.

Новини за темою: Минулої доби півсотні мігрантів з Білорусі штурмували кордон Польщі

Нагадаємо, ситуація на кордоні України і Білорусі наразі є стабільною і контрольованою, але не виключається сценарій, коли Росія може зважитися на цілеспрямований пропуск через Білорусь на нашу територію великої кількості нелегальних мігрантів.