В Україні через ріст інфляції збільшать страхові виплати постраждалим у ДТП

Укрінформ

В залежності від випадку сума відшкодування збільшиться на 30-60 тис. грн

Національний банк України підготував зміни до порядку здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та виніс документ на обговорення. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Як зазначається, документом пропонується збільшити розміри страхових сум зі 130 до 160 тисяч гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих, та з 260 до 320 тисяч гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих.

"Останнім періодом для розрахунку страхових сум відповідно до рівня інфляції та індексу споживчих цін визначено серпень 2018 року", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Також в НБУ наголосили, що ураховуючи підвищення кумулятивного показника  рівня інфляції на 22,81% за період із серпня 2018 року до травня 2021 року, є потреба перегляду та підвищення страхових сум.

Водночас пропонується затвердити розмір базового страхового платежу за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у розмірі 180 гривень.

А розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення європротоколу буде збільшений з 50 до 80 тисяч гривень на одного потерпілого.

Новини за темою: Пентагон виплатить компенсацію рідним афганців, загиблих від удару дрона

Як повідомлялося раніше, в Україні з 1 листопада цього року запроваджуються нові правила дорожнього руху.

Зокрема однією з найсуттєвіших змін для водіїв стане обмеження швидкості за межами населених пунктів, яке буде регулюватися шириною розмітки.