Новини » Економіка Читать эту новость на русском

України розраховує на продовження газового контракту з "Газпромом", - Шмигаль

Денис Шмигаль
Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Потужності ГТС України дозволяють транспортувати набагато більш як 40 млрд кубометрів газу, законтрактованих на сьогодні

Влада України розраховує на продовження газового контракту з "Газпромом" ще на 15 років і готова знизити тарифи на транзит. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Для нас ідеальним терміном є продовження на 15 років. З боку України було зроблено відповідну пропозицію: ми готові збільшити транзит ще на 55 млрд куб. м і цей обсяг готові транзитувати за ціною вдвічі меншою, ніж у чинному контракті", - наголосив він.
 
Шмигаль зазначив, що потужності ГТС України дозволяють транспортувати набагато більше 40 млрд. кубометрів газу, законтрактованих на сьогодні.
 
"Європа має почути та повірити, що українська ГТС сьогодні здатна до такого транзиту, і що цей транзит буде найдешевшим. Тут разом із політикою присутні і економіка, і технічна здатність.
 
Це дуже важлива заява, яку дуже серйозно сприймають наші європейські партнери. Тут вже питання у їхній здатності вести переговори з контрагентом, у якого вони купують енергоресурси", - наголосив він.
 

Нагадаємо, що раніше російська компанія "Газпром" замовила максимальні обсяги транзиту газу через Україну. Також почали збільшувати обсяг постачання через Польщу.

Водночас російський газовий монополіст "Газпром" повернувся до контрактних добових обсягів транзиту газу через Україну. Наразі через українську газотранспортну систему прокачується 109 млн кубометрів газу на добу.